Догляд за тканинами вишиванки

Догляд за тканинами вишиванки

Сучасна українська вишиванка – це не просто предмет одягу, а високоякісний виріб, виготовлений із натуральних тканин. Як і все натуральне, такі тканини потребують догляду, щоб якнайдовше радувати око та приносити користь.

Лляні вишиванки

Вишиванки із льону є найбільш поширеними й популярними. Лляна тканина приємна на дотик, вона чудово «дихає», пропускаючи повітря. В такій вишиванці у літню спеку не жарко, а взимку не холодно. Лляна вишиванка добре носиться, вона є стійкою до забруднень. Лляні волокна щільно переплетені між собою, тому така тканина при правильному догляді є достатньо довговічною. Льон добре переться, але може дати невеличку усадку, вишиванку з льону потрібно прати при температурі води не вище 40°C. До того ж, делікатне прання з використанням неагресивних порошків буде сприяти збереженню яскравості кольорів не лише самої тканини, а й ниток вишивки. Прасувати лляні вироби можна при t 180-200°C, додаючи пар. Такі ж вимоги й до вишиванок, виготовлених із домотканого полотна.

Бавовна

Натуральні бавовняні тканини на диво комфортні. Вони не накопичують статичну електрику та не викликають алергічних реакцій. А їх здатність пропускати повітря та вбирати вологу забезпечує їм перевагу при повсякденному використанні.

Вишиванки з бавовни добре носяться, їх легко прати, але треба враховувати, що така вишиванка буде сохнути трохи довше. При неправильному пранні вишиванка з бавовни може «сісти», тому режим прання при t 40°C буде найбільш доцільним. Прасувати вишиванку з бавовни слід при t 140-170°C. Ваша бавовняна вишиванка завжди виглядатиме святково, якщо ви потурбуєтесь про правильний догляд за нею.

Батист

Тканина Батист

Сучасні українці обирають лише найкращі матеріали. Одним із таких матеріалів є батист – легка натуральна тканина, вироби з якої виглядають вишукано, завдяки своїй легкості та напівпрозорості. Батист практично не мнеться, тому вишиванка завжди виглядає охайно. Ніжний, приємний на дотик та гіпоалергенний батист став універсальною тканиною для виготовлення вишитої білизни, сорочок та дитячого одягу. Ця тканина добре переться при t 40°C, швидко сохне, не піддається усадці та не линяє. Єдиною пересторогою є те, що вироби з батисту потрібно прасувати в режимі t 140-160°C, враховуючи ніжну структуру тканини й мінімальну товщину ниток, якими виконана вишивка.


Шовк

Шовкова тканина

Святково та витончено виглядають вишиванки з шовку – чудового натурального матеріалу, на сяючих переливах якого розквітає вишивка. Шовкова тканина потребує особливої уваги та дбайливого догляду. Таку вишиванку краще прати вручну, використовуючи при цьому миючі засоби найвищого ступеня м’якості. Прасувати шовкову вишиванку краще в трохи вологому вигляді на мінімальному тепловому режимі праски 60-80°C .


Штапель

Тканина Штапель

Штапель виготовляють з бавовняних волокон та віскози. Вишиванки зі штапелю набули популярності завдяки тому, що ця тканина не вигорає, не линяє, не розтягується, дає незначну усадку при пранні, добре носиться, пропускає повітря та має гігроскопічні властивості. Штапельні вишиванки краще прати при температурі 30°C та прасувати у делікатному режимі, не викручувати та не сушити на сонці.

Зону вишивки намагайтесь прасувати лише із вивороту, без використання пару, щоб уникнути перебиття малюнку чи втрати кольору.

Яку б вишиванку ви не обрали, пам`ятайте, що при правильному догляді річ прослужить довго, буде радувати вас різнобарв’ям кольорів та красою вишитого орнаменту.

  19/04/2018
  (403 переглядів)